Wiadomości

Za czynną napaść na policjantów trafił na trzy miesiące do aresztu

Data publikacji 22.10.2020

W policyjnej celi znalazł się agresor, który najpierw znęcał się nad ojcem, a potem zaatakował widłami radziejowskich policjantów. Decyzją sądu trafił tymczasowo na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek (20.10.20) w jednej z miejscowości w gminie Bytoń, pow. radziejowski. Policjanci zostali poproszeni przez pracownice opieki społecznej o asystę  w domu, gdzie wcześniej stwierdzono przemoc domową.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali zabarykadowane drzwi do domu, którego dobiegały wezwania o pomoc. Funkcjonariusze nie mogli wejść do środka, więc wezwali strażaków, którzy wyważyli drzwi.

Wtedy na podwórko wybiegł 59-latek, który chwycił widły i zaczął grozić policjantom pozbawieniem życia. Pomimo wezwań, nie chciał się uspokoić i zaatakował mundurowych. Na szczęście policjanci nie odnieśli poważnych obrażeń. Obezwładnili napastnika, po czym przewieźli go do policyjnej celi.

59-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz znęcania się nad ojcem.

Dzisiaj (22.10.20), po południu, radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.  59-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska