Wiadomości

Podejrzany o serię różnych przestępstw zatrzymany przez inowrocławskich policjantów

Data publikacji 23.10.2020

Inowrocławscy kryminalni doprowadzili wczoraj do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu 23-latka podejrzanego o serię kradzieży i włamań. Mężczyzna usłyszał zarzuty działania w warunkach recydywy, co zwiększa maksymalną możliwą karę o połowę. Dlatego grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Kryminalni z Inowrocławia od pewnego czasu pracowali nad kilkunastoma kradzieżami i włamaniami, a także nad przywłaszczeniami czy uszkodzeniem mienia. Do większości tych przestępstw doszło na terenie Inowrocławia. W trakcie czynności policjanci ustalili, że dokonał ich dobrze im znany ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności 23-latek. Łupem młodego inowrocławianina padły, m.in. artykuły spożywcze, kosmetyki, radia i kamery samochodowe.

W środę (21.10.20) kryminalni zatrzymali wytypowanego 23-latka, który trafił do policyjnej celi. Wczoraj (22.10.20) prokurator Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu przedstawił mężczyźnie 16 zarzutów. Z tej racji, że jest recydywistą grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Michał Parzyszek
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak