„Podróbki” na celowniku toruńskich policjantów - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

„Podróbki” na celowniku toruńskich policjantów

Data publikacji 23.10.2020

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z toruńskiej komendy w jednym z mieszkań na osiedlu JAR zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk towarów, na których umieszczono nielegalnie loga znanych światowych marek. 40-latka odpowie za złamanie prawa własności przemysłowej.

Wczoraj (22.10.20) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy weszli do jednego z mieszkań na osiedlu JAR. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Wśród nich znajdowała się między innymi odzież i obuwie. Te towary nie trafią już do sprzedaży. Wątpliwej jakości towar posiadał bezprawnie umieszczone loga znanych, światowych marek. Z informacji jakie zebrali policjanci wynika, że 40-latka, w której mieszkaniu znajdował się trefny towar sprzedawała podrobione towary za pośrednictwem jednego z popularnych portali społecznościowych. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta od kilkunastu miesięcy zajmowała się nielegalnym procederem i był on dla niej stałym źródłem dochodu. Świadczyć może o tym między innymi fakt, że 40-latka podpisała stałą umowę o ekspedycję wysyłek z jedną z firm kurierskich. Funkcjonariusze wiedzą o kilkunastu tysiącach wysłanych przez nią paczek z odzieżą. Teraz policjanci będą ustalać jak dużo podrobionego towaru wprowadziła na rynek kobieta. 

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym (…), którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • skarpetki
  • spodnie dresowe
  • buty w kartonie
  • buty w kartonie
  • buty w kartonie
  • krótkie spodenki
  • damska torebka