Wytypowali ich kryminalni - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Wytypowali ich kryminalni

Data publikacji 26.10.2020

W połowie października policjanci z Chełmży przyjęli między innymi kilka zawiadomień o włamaniach do samochodów. Sposób działania, wtedy jeszcze nikomu nieznanych sprawców, sugerował, że może chodzić o tę samą grupę. Łupem złodziei najczęściej padał sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz pieniądze. Kryminalni w ciągu kilku dni poczynili ustalenia, na podstawie których wytypowali konkretny adres.

W miniony czwartek (22.10.20), po południu,  policjanci weszli do jednego z mieszkań w gminie Łysomice. Podczas przeszukania znaleźli tam kilka przedmiotów pochodzących z włamań. Były wśród nich m.in.: telefony komórkowe i karta bankomatowa. Do sprawy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn (37 i 26l.). Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zarzucili im 4 kradzieże z włamaniami do aut, kradzież przedmiotów z kolejnego samochodu  oraz włamanie do gabinetu weterynarii.  Do tej sprawy policjanci z Chełmży ustalili również osobę,  która kupiła od sprawców  jeden ze skradzionych telefonów. 55-latek odpowie za paserstwo, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie dla obu sprawców włamań. Wczoraj (25.10.20) sąd, po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów, zdecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz