Szczęśliwy finał poszukiwań - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 29.10.2020

Dzięki informacji od przypadkowo napotkanego mężczyzny chełmińscy policjanci odnaleźli 86-latka, który zgubił się w lesie. Jak się okazało senior stracił orientację w terenie, po czym wpadł w błoto i nie mógł się z niego wydostać. Po udzieleniu mu pomocy medycznej trafił on pod opiekę najbliższych.

Wczoraj (28.10.20) około 17.00 dyżurny chełmińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 86-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego. Z relacji wynikało, że do zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej w pobliżu lasu w Paparzynie.                

Zorganizowana została akcja poszukiwawcza, w której udział wzięli nie tylko funkcjonariusze, ale również strażacy. W trakcie czynności policjanci spotkali mężczyznę, który poinformował ich, że z lasu w Wielkich Łunawach dobiegają jakieś krzyki. Dzielnicowi ruszyli więc w tym kierunku i po chwili rzeczywiście usłyszeli wzywanie o pomoc. Policjanci przez cały czas utrzymywali kontakt głosowy z wołającym mężczyzną. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli leżącego w mokradłach starszego pana.  Okazał się nim poszukiwany 86-latek, który stracił orientację w terenie, wpadł w błoto i nie mógł się już z niego wydostać.

Oswobodzonemu i wyprowadzonemu na skraj lasu seniorowi została udzielona pomoc medyczna, po czym mężczyzna trafił pod opiekę najbliższych.

Autor: Opracowano na podstawie informacji asp. Doroty Lewków
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak