Zderzenie trzech samochodów w Dusocinie - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Zderzenie trzech samochodów w Dusocinie

Data publikacji 06.11.2020

Na drodze krajowej nr 55, w miejscowości Dusocin, doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. W zderzeniu uczestniczył także radiowóz. Dwóch policjantów trafiło do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzisiaj (6.11.20 r.) tuż po godzinie 7:00 doszło do zderzenia w miejscowości Dusocin (gmina Grudziądz) na drodze krajowej numer 55. Według ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący volkswagenem polo, jadąc z kierunku Kwidzyna w kierunku Grudziądza, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył citroena. Siła uderzenia była na tyle duża, że citroen został przepchnięty na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo, z jadącym z przeciwnego kierunku, radiowozem. Dwóch policjantów z miejsca zdarzenia przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Wszystkie okoliczności będą wyjaśniać teraz grudziądzcy śledczy.

Policjanci apelują o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do warunków drogowych, szczególnie podczas opadów deszczu, gdzie jezdnia staję się bardzo śliska, a droga hamowania wydłuża się dwukrotnie.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Rozbite samochody na drodze.
  • Rozbity radiowóz.
  • Rozbity radiowóz.