Wiadomości

Włocławska grupa SPEED wyeliminowała kolejnych kierowców lekceważących obowiązujące ograniczenia prędkości

Data publikacji 17.11.2020

Policjanci z grupy SPEED, działający na drodze krajowej 62 w granicach działania komendy włocławskiej, zatrzymali trzy prawa jazdy. Powodem interwencji mundurowych była zbyt szybka jazda w obszarze zabudowanym, a każdy z kierowców jechał o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące go przepisy ruchu drogowego. Teraz przez 3 miesiące będą podróżować samochodami tylko jako pasażerowie.

Podczas wczorajszej (16.11.20) służby mundurowi z grupy SPEED skupili swoje działania na drodze K-62, która przebiega przez powiat włocławski i miasto Włocławek. Szczególną uwagę zwracali na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. To właśnie niestosowanie się do ograniczeń prędkości jest jednym z powodów poważnych zdarzeń drogowych. O skuteczności grupy przekonało się trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące tam ograniczenia.

W dwóch przypadkach kontroli prędkości dokonali policjanci w miejscowości Skoki Duże (gm. Włocławek) około 9.00. Pierwszy wpadł 49-latek jadący vw, który miał a liczniku 101 km/h. Chwilę później natomiast, w tym samym miejscu, kolejny kierowca podróżował swoim pojazdem zbyt szybko. Kontrola prędkości mazdy kierowanej przez 24-latka wykazała, że jechał on 113 km/h. W obu przypadkach kierowcy powinni poruszać się z maksymalną prędkością do 50 km/h.      

Natomiast po 12.00 na terenie Włocławka policjanci zobaczyli na Alei Kazimierza Wielkiego zbyt szybko jadące auto osobowe. Pomiar prędkości pojazdu w rejonie oznakowanego przejazdu dla rowerów wykazał, że 29-latka jechała vw z prędkością 97 km/h. Przy czym w tym miejscu obowiązywało ją ograniczenie do 40 km/h.  

Kierowcom, którzy jechali zbyt szybko w obszarze zabudowanym policjanci z grupy SPEED zatrzymali na 3 miesiące prawa jazdy i ukarali ich mandatami oraz punktami karnymi.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak