Wiadomości

Reakcja świadka pomogła policjantom zatrzymać na gorącym uczynku dwóch mężczyzn

Data publikacji 18.11.2020

Reagujmy, gdy widzimy, że dzieje się coś niepokojącego. Informacja przekazana nawet anonimowo policji może pomóc w ujęciu sprawców przestępstw. Przykładem może być poniedziałkowe zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lata podczas włamania do garażu. Za to przestępstwo i jeszcze kilka innych czynów usłyszeli oni zarzuty. Teraz grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (16.11.20) w godzinach nocnych policjanci w Włocławka zostali powiadomieni o dziwnym zachowaniu dwóch mężczyzn w pobliżu garaży na osiedlu Zazamcze. Z relacji wynikało, że z jednego z ich wynoszą oni jakiejś kartony. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol. Policjanci w pobliżu miejsca zgłoszenia zauważyli w zaroślach opisane kartony i elektronarzędzia. Po chwili w ręce mundurowych wpadli mocno zdziwieni dwaj mężczyźni, którzy tłumaczyli się, że "właśnie są na spacerze". Policjanci nie dali wiary 19-letniemu mieszkańcowi Włocławka oraz jego 22-letniemu kompanowi z powiatu włocławskiego. Po zabezpieczeniu przez inny patrol miejsca włamania obaj trafili do policyjnego aresztu. 

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili natomiast, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16.11.20) ci sami mężczyźni wspólnie włamali się do trzech garaży, z których ukradli różnego rodzaju elektronarzędzia, wyroby spirytusowe, walizki z narzędziami oraz porysowali zaparkowanego w jednym z ich chevroleta.

Jednak to nie był koniec ich występków, gdyż na przełomie października i listopada włamali się oni także do dwóch zaparkowanych pojazdów na tym samym osiedlu. Łupem sprawców padły wtedy pozostawione w samochodach ubrania, radio samochodowe i urządzenie do pobierania opłat drogowych.

Przeprowadzone czynności pozwoliły mundurowym na odzyskanie skradzionego mienia, które wkrótce wróci do właścicieli.

Policjanci na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych obu zatrzymanym przedstawili wczoraj (17.11.20) zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą za włamania do trzech garaży i dwóch pojazdów skąd ukradli wyposażenie, a także za uszkodzenie powłoki lakierniczej chevroleta.

W tym przypadku bardzo pomocna okazała się anonimowa informacja od społeczeństwa, która pozwoliła na szybką reakcję ze strony policjantów i zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku. Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się wokół nas. Reagujmy na wszelkie przejawy przestępczości.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak