Pracowite dni grupy Speed - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Pracowite dni grupy Speed

Nie ma dnia by policjanci z grupy Speed nie wyjechali na ulice Grudziądza i drogi powiatu. Wszystko po to, by eliminować z ruchu "piratów drogowych", którzy lekceważą obowiązujące przepisy. Tak było i w tym tygodniu. Mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy z różnych powodów nie powinni wsiadać za kierownicę.

Od początku powołania grupy Speed policjanci mają mnóstwo pracy z niezdyscyplinowanymi kierowcami na ulicach naszego miasta. W tym tygodniu doszło do zatrzymania już trzech kierowców, którzy popełnili przestępstwa drogowe.

W poniedziałek (16.11) mundurowi zatrzymali 63-letniego mieszkańca Grudziądza, który na ulicy Groblowej kierował dostawczym vw transporterem mając blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia (17.11.20) na ul. Włodka policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Grudziądza, który kierował motorowerem mając w organizmie 0,7 promila alkoholu, wczoraj (18.11) zaś na ul. Chełmińskiej wpadł 52-latek, który wsiadł za kierownicę opla zafiry pomimo czterech sądowych zakazów kierowania pojazdami, w tym dwóch dożywotnio.

Postępowanie wszystkich kierowców oceni Sąd Rejonowy w Grudziądzu.

Grupa Speed wśród kierowców budzi uznanie, a ci, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego powinni mieć powody do obaw.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz