Uciekał na kradzionym rowerze - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Uciekał na kradzionym rowerze

Data publikacji 20.11.2020

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 27-latka, który chwilę wcześniej skradł rower z klatki schodowej. Błyskawiczna reakcja mundurowych sprawiła, że złodziej trafił za kraty, a rower wrócił do właściciela. Mężczyzna jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (19.11.20 r.) krótko przed 19:00 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który kręci się na klatce schodowej jednego z bloków przy Szosie Lubickiej. Telefonował świadek, który podejrzewał, że mężczyzna może chcieć ukraść przypięty tam rower. Dyżurny natychmiast wysłał w ten rejon mundurowych. Policjanci, nieopodal budynku, zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i ruszyli za nim. Mężczyzna początkowo uciekał na rowerze, potem porzucił go i zaczął uciekać pieszo. Na nic się to jednak zdało, bo już po chwili był w rękach mundurowych. 

Policjanci, w trakcie sprawdzania 27-latka, znaleźli w jego plecaku narzędzia i przecięte zabezpieczenie rowerowe. Złodziej trafił za kraty, a rower wrócił do właściciela. Jeszcze dzisiaj śledczy z komisariatu na Rubinkowie postawią mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 

 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz