Sprzęt od WFOŚiGW w Toruniu dla policji - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Sprzęt od WFOŚiGW w Toruniu dla policji

Data publikacji 30.12.2020

350 tysięcy złotych wart jest sprzęt przekazany kujawsko-pomorskiej policji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Samochody, quad i łódka trafią do komend miejskich i powiatowych.

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zakupił na potrzeby policji potrzebny sprzęt. Dwa nieoznakowane samochody toyota corolla kombi w wersji hybrydowej trafią do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu i Włocławku. Wartość zakupu jednego radiowozu wyniósł ponad 92 tysiące złotych.

Do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pojedzie na specjalnej przyczepie, która jest w komplecie, łódź motorowa alucoria o wartości ponad 130 tysięcy złotych.

Z kolei do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi trafi quad TGB 600 wartości 34 tysięcy złotych. Policjantom w Borach Tucholskich sprzęt taki na pewno się przyda w codziennej służbie w tym pięknym terenie.

Radiowozy, quad i specjalistyczna łódź motorowa to sprzęty, które można znaleźć na wyposażeniu jednostek policji w naszym garnizonie. W wielu miejscach quad czy łódź są po prostu niezastąpione. Tym bardziej zakup na kwotę 350 tysięcy złotych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu jest dla nas bardzo cenny.

Dzisiaj (30.12.2020) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski symbolicznie przyjął ten prezent od Prezesa WFOŚiGW w Toruniu Pana Ireneusza Stachowiaka, który żywi nadzieję, że przekazany sprzęt wspomoże funkcjonariuszy przy zapewnianiu bezpieczeństwa na drodze oraz wodzie.

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Mężczyzna przekazuje policjantowi kluczyki
  • Mężczyzna i policjant oglądają zaparkowane samochody
  • Mężczyzna i policjant oglądają zaparkowanego quada
  • policjant przekazuje mężczyźnie książkę
  • Policjant pokazuje mężczyźnie łódź policyjną
  • Widok na zaparkowane dwa samochody, quada i łódź policyjną
  • widok na zaparkowanego quada
  • widok na łódź policyjną