Wiadomości

Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii

Data publikacji 30.12.2020

Wprowadzona od 28 grudnia 2020 r. narodowa kwarantanna, wpływa na ferie zimowe, które rozpoczną się 04.01.2021 r. i trwać będą do 17.01.2021 r. Z uwagi na kolejny etap walki z COVID-19 obowiązują dodatkowe zaostrzenia i ograniczenia, miedzy innymi w przemieszczaniu się oraz w organizowaniu koloni i obozów dla dzieci i młodzieży. Przypominamy aktualne zasady bezpieczeństwa, które mają pomóc nam w walce z pandemią.

Od poniedziałku (04.01.2021r.) w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe. Pomimo wprowadzonej kwarantanny narodowej oraz związanej z nią kolejnych ograniczeń związanychz wyjazdami, policjanci przygotowani są na zwiększony ruch na drogach szczególnie pojazdów osobowych. W związku z powyższym podczas kontroli drogowych funkcjonariusze będą dbać o nasze bezpieczeństwo na drogach jak również przypominać aktualne zasady bezpieczeństwa w walce z COVID -19.

Szczególną uwagę będą zwracać na:

- stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,

- trzeźwość kierowców,

- właściwy załadunek bagażu oraz sprzętu zimowego,

- stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa,

- prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Podczas ferii funkcjonariusze będą realizowali również działania edukacyjne, uświadamiające pieszych o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym i potrzebie stosowania odblasków.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się i trudnych warunków panujących na drodze. Pamiętajmy rozsądek
i przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym, mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak