Zatrzymali go policjanci z toruńskiej „drogówki” - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Zatrzymali go policjanci z toruńskiej „drogówki”

Data publikacji 04.01.2021

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że na krawędziach dowodu osobistego kierowcy są resztki białej substancji. To od razu wzbudziło ich podejrzenia. Wykonane testy wstępnie potwierdziły obecność w organizmie kierowcy trzech grup narkotyków. 38-latek odpowie również za złamanie administracyjnego zakazu prowadzenia pojazdu.

W pierwszym dniu nowego roku, około godziny 17:50 policjanci z Wydziału Ruchu z Torunia, mieli służbę w Pigży, w gminie Chełmża. Tam zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty yaris. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 38-latek stracił prawo jazdy. W lutym 2020 roku wydano decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że na krawędziach dowodu osobistego 38-latka są resztki białej substancji.  To od razu wzbudziło podejrzenia policjantów. Oprócz badania stanu trzeźwości kierowcy, gdy wynik był negatywny, sprawdzili obecność narkotyków w ślinie. Badanie potwierdziło obecność trzech grup narkotyków.

Policjanci wraz z kierowcą pojechali do placówki medycznej celem zabezpieczenia krwi do dalszych badań. Wyniki tego badania oraz opinia biegłego ostatecznie wykażą czy kierowca był pod takim działaniem narkotyków, które mogło zagrażać bezpieczeństwu na drodze.

Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 2 lat więzienia.

podinsp. Wioletta Dąbrowska

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz