Przekroczył prędkość, a trafił do zakładu karnego - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Przekroczył prędkość, a trafił do zakładu karnego

Policjanci działający w ramach grupy „Speed” zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Szybko ustalili również, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (6.01.21) grudziądzcy policjanci działający w ramach grupy „Speed” na ul. Warszawskiej mierzyli prędkość poruszających się tam pojazdów. Tuż przed 19:00 zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, który kierując peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci dostrzegli również, że kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Ale to był dopiero początek „grzechów” 21-latka. Funkcjonariusze, w policyjnych bazach danych, szybko ustalili, że kierujący nie powinien poruszać się samochodem z uwagi na wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Obowiązywał on aż do 2023 roku. Ponadto wydano też decyzję o cofnięciu mu uprawnień. Mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 21-latek został przewieziony do komendy policji i osadzony w policyjnej celi.

Dzisiaj (7.01.21) usłyszał zarzuty niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz prowadzenia pojazdu pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia kierujący został ukarany mandatami karnymi. Za przestępstwa czeka go sprawa karna. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dzisiaj mężczyzna trafi do zakładu karnego.
 

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska