Wiadomości

Kierował pojazdem bez uprawnień, za to po alkoholu i z pasażerką obok

Data publikacji 11.01.2021

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni mieszkaniec Górzna zatrzymany przez brodnickich policjantów. Mężczyzna kierował pojazdem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie nie posiadając do tego uprawnień, gdyż zostały mu zatrzymane za kierowanie po pijanemu. A na dodatek zabrał w podróż pasażerkę. Teraz za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.01.21) kilka minut po 12.00. Patrol ruchu drogowego z Brodnicy, pełniąc służbę na terenie Górzna, zauważył forda focusa, którego kierowca oraz pasażerka nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali więc auto do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że 46-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane za kierowanie po pijanemu. Funkcjonariusze sprawdzili więc trzeźwość kierowcy. Okazało się, że i tym razem mężczyzna prowadził pojazd po alkoholu. Policyjne urządzenie wykazało u niego 0,8 promila. 

46-letni mieszkaniec Górzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska KPP w Brodnicy
Publikacja: kom. Przemysław Słomski