Śmiertelne potrącenie pieszego - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 11.01.2021

Nakielscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w minioną sobotę (9.01.21) na drodze pomiędzy Kcynią a Szubinem. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 55-letni mieszkaniec gminy Kcynia.

Zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego i auta osobowego na trasie Kcynia-Szubin dyżurny nakielskiej komendy otrzymał w minioną sobotę 9.01.21)o 18.00.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 55-letni mieszkaniec gminy Kcynia, idąc drogą w kierunku Szubina, z niewyjaśnionych przyczyn zatoczył się na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżającego mercedesa. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzą, pod nadzorem prokuratury, policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego.

Nakielska policja apeluje, abyśmy, poruszając się po drogach, pamiętali o tym, by być widocznym dla innych. Jednocześnie przypomina, że pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być zauważalnym dla innych uczestników ruchu drogowego. Wyjątkiem jest sytuacja, w której poruszamy się po drodze przeznaczonej jedynie dla pieszych lub po chodniku.

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera Prasowego KPP Nakło nad Notecią
Publikacja: kom. Przemysław Słomski