Areszt dla 36-letniego sprawcy rozboju - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 36-letniego sprawcy rozboju

Data publikacji 11.01.2021

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi włocławianinowi, który w jednym ze sklepów w centrum miasta, grożąc sprzedawczyni, ukradł pieniądze z kasy oraz inne artykuły spożywczo-monopolowe. Gdy kilkanaście godzi po rozboju policjanci złożyli mu wizytę nie krył zdziwienia. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (7.01.21) w godzinach wieczornych w sklepie spożywczym w centrum Włocławka. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna, który po zabraniu z półki dwóch puszek z piwem podszedł do lady i chciał zapłacić. Kiedy sprzedawczyni otworzyła kasę z pieniędzmi rzekomy klient zaczął jej grozić i wyciągnął z kasetki kilka tysięcy złotych. Dodatkowo mężczyzna zmusił kobietę, by podała mu dwie butelki alkoholu wysokoprocentowego, a gdy wychodził zabrał jeszcze z półki kilka kaw.  

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, pomimo tego, że sprawca miał założony kaptur i miał zakrytą twarz, bardzo szybko wytypowali napastnika. Już kilkanaście godzin później w piątek (8.01.21) policyjni wywiadowcy zatrzymali w miejscu zamieszkania mocno zdziwionego ich wizytą 36-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Część skradzionych pieniędzy została przez mundurowych odzyskana.

Po zebraniu materiału dowodowego kryminalni doprowadzili włocławianina w sobotę (9.01.21) do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Za ten czyn może mu grozić kara od 2 lat pozbawienia wolności do nawet 12 lat. Jeszcze tego samego dnia na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 36-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski KMP we Włocławku
Publikacja: kom. Przemysław Słomski