Wiadomości

Amatorzy artykułów gospodarstwa domowego w rękach policjantów z Grudziądza

Data publikacji 11.01.2021

Policjanci z Grudziądza zatrzymali trzech mężczyzn, krótko po tym, jak z jednego z marketów skradziono komplet garnków, a z drugiego sztućców. Wszyscy są dobrze znani stróżom prawa ze swej przestępczej działalności. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie dwóm z nich zarzutów kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia.

W sobotę (9.01.21) mundurowi z Grudziądza zostali zaalarmowani, że trzej mężczyźni w jednym z marketów na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu ukradli komplet garnków wartości ponad 600 złotych. Policjanci, po ustaleniu wstępnie informacji co do wyglądu sprawców ruszyli na ich poszukiwania. Szybko udało się im ich namierzyć w pobliżu innego marketu, w którym, jak się okazało, również doszło do kradzieży, ale tym razem kompletu sztućców wartości blisko 600 złotych. Mężczyźni (27 i dwóch 22-latków) zostali zatrzymani w chwili, gdy oczekiwali na taksówkę, która miała ich zabrać z miejsca przestępstwa.

Wszyscy trzej są dobrze znani grudziądzkim mundurowym. Wszyscy też trafili do policyjnego aresztu.
Dzisiaj (11.01.21) wszyscy zostali przesłuchani przez grudziądzkich śledczych. Jeden z 22-latków usłyszał zarzuty kradzieży artykułów gospodarstwa domowego, do których doszło w sobotę. W toku prowadzonych czynności okazało się, że 27-latek zaś jest podejrzany o kradzież w jednym z marketów na terenie Grudziądza, do której doszło na początku roku. Łupem złodzieja padły wtedy również artykuły gospodarstwa domowego. Drugiego z 22-latków policjanci przesłuchali w charakterze świadka, po czym został zwolniony.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: Opracowano na podstawie informacji podkom. Roberta Szablewskiego oficera prasowego KMP w Grudziądzu
Publikacja: kom. Przemysław Słomski