Przedszkolaków odwiedzili dzielnicowi z grudziądzkiej komendy - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Przedszkolaków odwiedzili dzielnicowi z grudziądzkiej komendy

Dzielnicowi Rewiru I odwiedzili dzieci z Niepublicznego Leśnego Przedszkola „Sikorka”. Podczas spotkania funkcjonariusze w trakcie prowadzonych zabaw opowiadali najmłodszym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się jak dbać o własne bezpieczeństwo oraz jakich zachowań należy się wystrzegać.

W poniedziałek (11.01.21) dzielnicowi Rewiru I z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu odwiedzili dzieci z Niepublicznego Leśnego Przedszkola „Sikorka”. W pierwszej części spotkania mundurowi zaprezentowali podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli małym uczestnikom spotkania o obowiązujących  zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  radzili w jaki sposób postępować w przypadku kontaktu z obcymi osobami. W czasie trwania spotkania dzieci otrzymały drobne upominki, w tym elementy odblaskowe.
Zajęcia bardzo się dzieciom spodobały. Przedszkolaki brały w nich bardzo aktywny udział. Dzięki takim spotkaniom możemy być pewni, że dzieci zdobędą wiedzę, która pozwoli im unikać zagrożeń.
 

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak