Pogoda, a zachowanie kierowców na drogach - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Pogoda, a zachowanie kierowców na drogach

Data publikacji 13.01.2021

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów i dostosowanie jazdy do warunków na drodze ma ogromny wpływ na to, czy dotrzemy do celu podróży. Patrole ruchu drogowego przypominają o tym nie tylko kierowcom.

Obficie padający we wczoraj (12.01.21) śnieg dał z pewnością  do myślenia kierowcom. Ci, którzy byli za kierownicą musieli dostosować sposób swojej jazdy i prędkość właśnie do warunków pogodowych. Na terenie powiatu inowrocławskiego działania prowadzili policjanci wydziału ruchu drogowego. Wczoraj doszło do 5 kolizji drogowych.

Patrole, prowadząc kontrole kierujących, przypominały o „zdjęciu nogi z gazu” i dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych. Apelowały też do kierowców, by ci szczególnie zwracali uwagę podczas dojeżdżania do pasów. Policjanci rozmawiali również z niechronionymi uczestnikami ruchu, jakimi są piesi, aby przed przejściem przez ulicę zawsze dokładnie się rozglądali i aby pamiętali o elementach odblaskowych.

Wczoraj działania prowadziło 36 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowali oni 107 pojazdów. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Ukarali mandatami karnymi 19 kierowców, skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie, pouczyli 32 uczestników ruchu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjant kontroluje zatrzymany do kontroli samochód
  • Policjant kontroluje zatrzymany do kontroli samochód
  • Policjant kontroluje zatrzymany do kontroli samochód