Wiadomości

St. asp. Remigiusz Rakowski z WRD KWP w Bydgoszczy wziął udział w audycji w Radiu PiK

Data publikacji 13.01.2021

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy st. asp. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia PiK. Funkcjonariusz wziął udział w audycji pt. „Pytać każdy może” poświęconej planowanym zmianom przepisów ruchu drogowego dotyczących m.in. pierwszeństwa pieszych na przejściach.

Wczoraj (12.01.21) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy st. asp. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia PiK. Funkcjonariusz wziął udział w audycji pt. „Pytać każdy może” poświęconej planowanym zmianom przepisów dotyczących ruchu drogowego.

W grudniu ubiegłego roku Sejmowa Komisja Infrastruktury przyjęła, bez poprawek, zmiany w przepisach drogowych. Po pierwsze, piesi mają mieć pierwszeństwo już podczas wchodzenia na przejście. Co to oznacza dla pieszych i kierowców? Po drugie, piesi nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko? Po trzecie, na drogach szybkiego ruchu obowiązywać będą odstępy między pojazdami, w myśl zasady, prędkość podzielona przez dwa, czyli 100 km/h, odstęp 50 metrów. Po czwarte, zrównanie prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę. 

Na te i inne tematy na antenie Radia PiK rozmawiał policjant „drogówki” z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Funkcjonariusz odpowiadał na pytania słuchaczy oraz wyjaśniał wątpliwości związane z interpretacją przepisów. Audycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

W podsumowaniu policjant zaapelowali o rozsądek na drodze i wzajemny szacunek do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjant siedzi przy biurku