Noworodek znaleziony na nadwiślańskich błoniach - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Noworodek znaleziony na nadwiślańskich błoniach

Data publikacji 19.12.2008

Wczoraj wieczorem w Grudziądzu przypadkowy przechodzień znalazł nad Wisłą zawiniątko. Okazało się, że w foliowej reklamówce był noworodek. Wyziębioną dziewczynkę przewieziono do szpitala. Policjanci z Grudziądza ustalają matkę ...

Wczoraj wieczorem w Grudziądzu przypadkowy przechodzień znalazł nad Wisłą zawiniątko. Okazało się, że w foliowej reklamówce był noworodek. Wyziębioną dziewczynkę przewieziono do szpitala. Policjanci z Grudziądza ustalają matkę dziecka. Sprawdzają także kto pozostawił dziecko na nadwiślańskich błoniach.

Wczoraj (10.12) około godziny 20:00 dyżurny Policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie. Dyspozytorka pogotowia powiadomiła o przywiezieniu do szpitala noworodka płci żeńskiej. Dziecko zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia nad Wisłą, na błoniach nadwiślańskich. Mężczyzna spacerujący z psem zobaczył zawiniątko i usłyszał płacz dziecka. Natychmiast powiadomił pogotowie, które zabrało wyziębioną dziewczynkę do szpitala. Na miejsce natychmiast udali się policjanci kryminalni. Zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Wykorzystano także psa tropiącego. W tej chwili policjanci z Grudziądza pracujący nad tą sprawą starają się ustalić matkę dziecka. Sprawdzają także kto pozostawił dziecko na nadwiślańskich błoniach.

podkom. Monika Chlebicz
Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Autor: KWPrzecznik2
Publikacja: KWPrzecznik2