Wiadomości

Odpowie za włamanie i zniszczenie mienia o łącznej wartości ponad 230 tysięcy złotych

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia usłyszał mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który włamał się do jednej z firm i ukradł oraz zniszczył sprzęt o łącznej wartości ponad 230 tysięcy złotych. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (03.05.2021) od zgłoszenia, które o godzinie 10:15 otrzymał dyżurny komisariatu w Koronowie. Zgłaszający, a jednocześnie pokrzywdzony oświadczył, że ktoś włamał się do jego firmy i ukradł przedmioty będące jej wyposażeniem, a niektóre urządzenia zniszczył.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. Ustalili, że zostały skradzione silniki elektryczne krokowe, elementy maszyn zgrzewająco- pakujących, piece do wypieków, agregat prądotwórczy, kilkaset metrów przewodów elektrycznych oraz wiele innych urządzeń będących wyposażeniem firmy. Przy okazji sprawca uszkodził m. in. rozdzielnię elektryczną i kilkanaście lamp ledowych. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

Wówczas do pracy przystąpili kryminalni z koronowskiego komisariatu, którzy już następnego dnia (04.05.2021) ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 27-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Wczoraj (06.05.2021)prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

27-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Opis filmu: deskrypcja tekstowa do filmu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.01 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony