Wiadomości

Przejścia dla pieszych obserwowane przez policyjne kamery

Data publikacji 17.08.2022

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali przejścia dla pieszych na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali policyjny pojazd wyposażony w kamery. Funkcjonariusze namierzali i rozliczali kierowców, a także pieszych popełniających wykroczenia przeciwko pieszym.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili działania w rejonie skrzyżowania ulicy Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy. Jedna z bardziej ruchliwych ulic była obserwowana przez mundurowych. Szczególnie przyglądali się pobliskim przejściom dla pieszych. Tam zwracali uwagę na kierowców, którzy nie ustępowali pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, omijali pojazd, który zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu oraz wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W namierzaniu pomagało im mobilne centrum monitoringu. Nagrania z kamer pojazdu ułatwiały mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

W trakcie trzygodzinnych działań policjanci ujawnili 19 wykroczeń. 10 kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym. Policjanci ukarali mandatami karnymi sześć osób na łączną kwotę 9000 złotych. W 13 przypadkach zostosowali pouczonia. Dodatkowo ujawnili trzy wykroczenia pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.

Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

Autor: nadkom. Przemysław Słomski
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.71 MB)

Powrót na górę strony