Wiadomości

Pijani rodzice opiekowali się dzieckiem

Data publikacji 24.06.2016

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie, którzy w stanie nietrzeźwości opiekowali się niespełna rocznym synkiem. Dziecko trafiło do pogotowia rodzinnego, a rodzice do izby wytrzeźwień. Oboje mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę (22.06.2016) o godzinie 23:10 na terenie powiatu świeckiego. Dyżurny świeckiej jednostki odebrał telefon, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji powiatu świeckiego odbywa się libacja alkoholowa, a w tle słychać bardzo głośny płacz małego dziecka. Na miejscu patrol ze świeckiej jednostki zastał pijanych rodziców oraz niespełna rocznego chłopca. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, gdyż dziecko wyglądało na zaniedbane. Skrajnie nieodpowiedzialni rodzice trafili do izby wytrzeźwień, a chłopiec do pogotowia rodzinnego.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu 29-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna, na których ciążył obowiązek opieki nad chłopcem usłyszeli zarzut narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto materiały w tej sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego.

Autor: asp. szt. Maciej Rakowicz
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Zatrzymani
Powrót na górę strony