WIADOMOŚCI

Działania profilaktyczne „Jednośladem bezpiecznie do celu” połączone z turniejem BDR w powiecie żnińskim

Data publikacji 22.04.2018

Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp. w powiecie żnińskim stała się miejsce powiatowych eliminacji turnieju BRD. Podczas zawodów zainaugurowano akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Wczoraj (21.04) na terenie Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. w powicie żnińskim przeprowadzone zostały po raz kolejny eliminacje powiatowe do ogólnopolskich zawodów „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. W turnieju udział wzięły dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali żnińscy policjanci wspierani przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na turnieju nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych w osobach Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka oraz Burmistrza Janowca Wlkp. Macieja Sobczaka. Miejsce przeprowadzenia zawodów nie było przypadkowe, bo właśnie w Janowcu Wlkp. otwarte zostało kilka dni wcześniej „miasteczko ruchu drogowego”.

Egzamin składał się z części teoretycznej, podczas której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o ruchu drogowym, a następnie części praktycznej, jazda po wspomnianym miasteczku rowerowym oraz torze sprawnościowym.

PO zaciętej rywalizacji okazało się, że na Ogólnopolskie Zawody BRD pojadą uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Janowca Wlkp. oraz Gimnazjum z Łabiszyna.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

Autor: podinsp. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska