Patrol na cztery łapy – wymiana doświadczeń jednostek policji w zakresie szkolenia psów służbowych - DOGSPATROL

Przygotowanie kulturowo-językowe

Data publikacji 18.09.2015
W dniu 08.04.2009 roku w budynku Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście odbyło się przygotowanie kulturowo-językowe dla uczestników projektu “Patrol na cztery łapy - wymiana doświadczeń jednostek policji w zakresie szkolenia psów służbowych – DOGSPATROL” wyjeżdżających do Neerhespen w Belgii. Do Centrum Szkolenia Psów Policyjnych K9 w Belgii pojedzie grupa 8 funkcjonariuszy/pracowników cywilnych reprezentujących: Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskie Policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu, Komendę Powiatową Policji w Chełmnie, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Podczas spotkania omówiono: warunku życia i różnice kulturowe występujące w Belgii, policyjne słownictwo specjalistyczne, strukturę i programy Belgian Federal Police, główne założenia i rezultaty przedsięwzięcia, program wymiany, zadania i obowiązki uczestników, plan upowszechniania rezultatów projektu oraz sposób przygotowania materiałów do raportu końcowego. Opracowanie będzie zawierało informacje na temat doświadczenia partnera projektu w zakresie efektywnego wykorzystania psów policyjnych, w szczególności podczas patroli, imprez masowych i sportowych, metod szkolenia przewodników psów służbowych i doszkalania psów.


Beneficjenci otrzymali: mapy, rozmówki polsko/angielskie, słowniki, przewodniki oraz materiały ze słownictwem specjalistycznym.

Podczas pobytu w Centrum Szkolenia Psów Policyjnych w Belgii polscy funkcjonariusze/pracownicy cywilni będą mieli okazję zapoznać się m.in. z następującymi zagadnieniami:
  • dobór psów do służby,
  • metody doskonalenia zawodowego i szkolenia przewodników psów policyjnych,
  • projekty tresury psów policyjnych realizowane przez ośrodek szkolenia psów,
  • wykorzystywanie psów policyjnych w służbie patrolowej,
  • praca psa wykrywającego narkotyki, tropiącego,
  • jednostki specjalne - psy tropiące materiały wybuchowe,
  • policja morska – przeprowadzanie kontroli z wykorzystaniem psów policyjnych,
  • psy wykrywające źródła pożaru i substancje chemiczne,
  • wykorzystywanie psów policyjnych do poszukiwania zwłok ludzkich.
Wymiana doświadczeń w zakresie metod wykorzystywania psów służbowych podczas patroli, imprez masowych, konwojów i tropienia oraz szkolenia przewodników psów służbowych odbędzie się w dniach 10 – 16.05.2009 roku w Belgii.

Izabela Adamczak-Garstecka
Zespół ds. Funduszy Europejskich


 

 

 

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony