Szkolenia z problematyki praw człowieka
Rozmiar czcionki
-
Komunikacja międzykulturowa – czyli jak rozmawiać z osobami z różnych kultur
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym komunikacji międzykulturowej. Niemal każdego dnia bowiem spotykają w codziennej służbie osoby innej narodowości, dlatego tak ważne jest posiadanie umiejętności odpowiedniego poprowadzenia rozmowy. Kolejna edycja warsztatów już za dwa tygodnie.
Dodano: 09.10.2024 -
Lekcja historii w kontekście praw człowieka
Policjanci i policjantki z jednostek kujawsko-pomorskiego garnizonu mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu. Nie była to łatwa wizyta, ale z pewnością była za to cenną lekcją historii i na długo pozostanie w pamięci.
Dodano: 12.06.2024 -
Seminarium dotyczące prezentacji raportu z badań na temat migrantów w kontekście działań Policji
W dniu 6 czerwca br. w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja raportu z badań pt. Migranci i polska Policja: badanie percepcji, wyzwań i możliwości wzmocnienia relacji.
Dodano: 10.06.2024 -
PLAN RÓWNOŚCI PŁCI W POLICJI - DRUGIE SPOTKANIE Z KOORDYNATORAMI DS. WDRAŻANIA PLANU RÓWNOŚCI PŁCI W POLICJI NA LATA 2023-2026
W Komendzie Głównej Policji w dniach 25 -26 kwietnia br. odbyło się spotkanie na temat wdrażania Planu Równości Płci w Policji na lata 2023-2026, który wszedł w życie 1 września 2023 r.
Dodano: 07.05.2024 -
Profesjonalna praca i służba w kontekście pojawiających się zagrożeń – szkolenie
Etyka, prawa człowieka, konflikt interesów, zagrożenie korupcją oraz kształtowanie wizerunku – to główne tematy, które zdominowały dzisiejsze (14.03.2024) szkolenie dla kujawsko-pomorskich policjantów i pracowników cywilnych Policji. Kolejne szkolenia z tego zakresu, z udziałem Pełnomocnika KWP w Bydgoszczy ds. Ochrony Praw Człowieka oraz funkcjonariuszami Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Bydgoszczy oraz Biura Spraw Wewnętrznych, już niebawem.
Dodano: 14.03.2024 -
Program dla osadzonych „Tolerancja – uczymy się dobrych postaw”
Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Bydgoszczy-Fordonie realizują z osadzonymi program resocjalizacyjny o prewencji przestępstw, przy współpracy z podinsp. Anną Frencel – Pełnomocnikiem ds. Ochrony Praw Człowieka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.
Dodano: 01.03.2024 -
Szkolenie retrospektywne w kontekście etyki
Policjanci z jednostek miejskich i powiatowych kujawsko-pomorskiego garnizonu uczestniczyli w szkoleniu retrospektywnym, podczas którego omawiano głównie zagadnienia związane ze zbrodnią pomorską 1939 roku oraz działalnością „Cichociemnych” żołnierzy AK w kontekście etyki. Zajęcia odbywały się w Instytucie Pamięci Narodowej z Delegaturą w Bydgoszczy. Przy tej okazji funkcjonariusze poznali zbiory archiwalne stanowiące zasoby delegatury.
Dodano: 19.06.2023 -
Etyka zawodowa w kontekście zapobiegania korupcji oraz kształtowania wizerunku Policji
W dniu dzisiejszym Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy rozpoczęła serię zaplanowanych spotkań szkoleniowo-dyskusyjnych z policjantami i pracownikami Policji, poświęconych etyce zawodowej w odniesieniu do różnych sytuacji zawodowych. Powodem do zainicjowania takich działań jest przypadająca w 2023 roku XX rocznica wejścia w życie Zarządzenia nr 805 Komendanta Głównego Policji z dnia 31 grudnia 2023 roku w sprawie „Zasad etyki zawodowej policjanta”.
Dodano: 05.04.2023 -
Szkolenie z przedstawicielami Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur
W dniu 23 marca 2023 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie poświęcone działalności Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz przeciwdziałaniu złemu traktowaniu.
Dodano: 30.03.2023 -
Szkolenie z wielokulturowości i komunikacji międzykulturowej
W dniu 20 lutego 2023 roku odbyło się szkolenie z zakresu różnic kulturowych, treningu kompetencji miękkich i społecznych w pracy z osobami z różnych kultur oraz zagadnień prawnych związanych z legalnością pobytu cudzoziemców na terenie Polski. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Fundacji EMIC, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z migrantami i uchodźcami różnych narodowości. Uczestnikami szkolenia byli nieetatowi koordynatorzy ds. ochrony praw człowieka, działający w komendach miejskich i powiatowych Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego.
Dodano: 23.02.2023