Przestępstwa teleinformatyczne – sprzęt i narzędzia wykorzystywane do popełniania przestępstw – wymiana doświadczeń jednostek policji - NETFORENSIC
Data publikacji 18.09.2015
Projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pn. „Przestępstwa teleinformatyczne – sprzęt i narzędzia wykorzystywane do popełniania przestępstw – wymiana doświadczeń jednostek policji - NETFORENSIC” został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie – Program Leonardo da Vinci”.
Projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pn. „Przestępstwa teleinformatyczne – sprzęt i narzędzia wykorzystywane do popełniania przestępstw – wymiana doświadczeń jednostek policji - NETFORENSIC” został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie – Program Leonardo da Vinci”.
Celem projektu jest obserwacja zagranicznych rozwiązań w zakresie ujawniania, zwalczania, gromadzenia i zabezpieczania dowodów przestępstw teleinformatycznych, badania zabezpieczonych elektronicznych nośników informacji użytych w tego typu przestępstwach. Projekt ma również na celu wymianę wiedzy na temat nowych metod popełniania przestępstw przy użyciu komputerów w sieci Internet oraz telefonów komórkowych (aspekty socjologiczne, kryminologiczne, techniczne i prawne), form szkolenia policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości komputerowej oraz opracowanie skutecznych sposobów przeciwdziałania temu zjawisku.
Projekt zakłada przygotowanie wymiany doświadczeń dla 6 os. grupy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych reprezentujących Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Wymiana zorganizowana zostanie w dniach 06 – 12.03.2011 roku w LKA Berlin Polizei w Niemczech.
Bezpośrednimi beneficjentami projektu mogą być policjanci i pracownicy cywilni Policji, posiadający doświadczenie zawodowe w zakresie wykrywania i zwalczania przestępczości komputerowej oraz mający w swoim zakresie obowiązków: planowanie programów szkolenia zawodowego oraz przeprowadzenie szkoleń wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji z tematyki przestępczości komputerowej i przestępstw popełnianych przy użyciu sprzętu teleinformatycznego.
Selekcja uczestników projektu odbędzie się w oparciu o poniższe kryteria:
- stanowiska: policjanci z W. Kryminalnego,W. dw. z Przestępczością Gospodarczą, W. Techniki Operacyjnej, Laboratorium Kryminalistycznego zajmujący się przestępczością komputerową,
- doświadczenie zawodowe w zakresie planowania, inicjowania i przeprowadzania szkoleń z zakresu rozpoznawania przestępczości komputerowej, gromadzenia dowodów i ich zabezpieczania,
- doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej,
- znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.
Po zakończeniu wymiany uczestnicy projektu przeprowadzą szkolenie dla służb kryminalnych z podległych jednostek Policji woj. kujawsko - pomorskiego. Zakresem szkolenia zostanie objętych ok. 60 funkcjonariuszy z jednostek Policji woj. kujawsko - pomorskiego. Szkolenie będzie miało na celu uświadomienie funkcjonariuszy kujawsko - pomorskiej Policji w zakresie sposobów zapobiegania i zwalczania przestępczości komputerowej oraz technik działania wobec sprawców cyberprzestępstw.
Zainteresowani funkcjonariusze i pracownicy cywilni jednostek Policji woj. kujawsko – pomorskiego spełniający kryteria mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Zespołu ds. Funduszy Europejskich KWP w Bydgoszczy w terminie do dnia 23.06.2010 r.
Izabela Adamczak – Garstecka
Zespół ds. Funduszy Europejskich
Komenda Wojewódzka Policji
w Bydgoszczy
Autor:
Publikacja: