Rola wywiadu kryminalnego w skutecznym zwalczaniu korupcji

Rekrutacja do projektu pn.”Rola wywiadu kryminalnego w skutecznym zwalczaniu korupcji”

Data publikacji 18.09.2015

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy jest partnerem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w projekcie pn.”Rola wywiadu kryminalnego w skutecznym zwalczaniu korupcji” finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy jest partnerem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w projekcie pn.”Rola wywiadu kryminalnego w skutecznym zwalczaniu korupcji” finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci.

Celem projektu jest zapoznanie się 24 osobowej grupy funkcjonariuszy/pracowników cywilnych Policji reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji we Wrocławiu i Bydgoszczy z efektywnymi rozwiązaniami służącymi zwalczaniu korupcji stosowanymi przez Policję litewską i słowacką, w tym z rolą wywiadu kryminalnego, a w szczególności analizy kryminalnej oraz werbunku kierunkowego w minimalizacji tej przestępczości.

W ramach projektu odbędą się dwie siedmioosobowe wymiany doświadczeń w Prezydium Policji słowackiej oraz Departamencie Policji litewskiej. Wymiany zaplanowano na marzec i kwiecień 2011r. Program wymiany na Litwie i Słowacji:
  • struktura komórek zwalczających korupcję, zakres ich pracy,
  • struktura wywiadu kryminalnego litewskiej i słowackiej Policji,
  • skuteczne instrumenty prawne i metody w walce z korupcją,
  • bieżące tworzenie i wdrażanie rozwiązań antykorupcyjnych,
  • zidentyfikowane strefy korupcjogenne, skala tego zjawiska i trendy przestępcze,
  • korupcja związana z realizacją projektów współfinansowanych ze środków UE,
  • kierunkowe przedsięwzięcia werbunkowe w środowiskach zagrożonych korupcją,
  • analiza kryminalna jako skuteczna metoda w ujawnianiu korupcji,
  • analiza kryminalna jako materiał dowodowy w śledztwach korupcyjnych - na przykładzie prowadzonych spraw,
  • nowoczesne technologie w zakresie mapowania przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem źródeł danych, formatu, geokodowania danych i symbolizacji na mapie,
  • analiza strategiczna, pozyskiwanie danych z instytucji zewnętrznych na potrzeby tworzenia analiz strategicznych – model litewski i słowacki,
  • praktyczne wykorzystanie posiadanego oprogramowania mapowego do tworzenia analiz kryminalnych, mapping-u przestępczości, na potrzeby wewnętrzne policji oraz prezentacji opracowań dla społeczeństwa.
W projekcie mogą wziąć udział funkcjonariusze lub pracownicy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy i jednostek podległych posiadający co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe. Uczestnikami projektu muszą być osoby posiadające w zakresie obowiązków służbowych przeprowadzanie szkoleń, tak, aby po zakończeniu wymiany rezultaty projektu mogły być rozpowszechniane na obszarze całego województwa kujawsko – pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym.

Zainteresowani funkcjonariusze i pracownicy spełniający kryteria mogą zgłaszać chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do Zespołu ds. Funduszy Europejskich KWP w Bydgoszczy na numer faxu 751 52 29 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lipca 2010 r.

ankieta zgłoszeniowa - Litwa
ankieta zgłoszeniowa - Słowacja



Jagoda Meller
Zespół ds. Funduszy Europejskich
Komenda Wojewódzka Policji
w Bydgoszczy


Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony