Wymiana doświadczeń w zakresie (...) działań wykrywczych mających na celu ujawnianie i zwalczanie poważnej przestępczości kryminalnej – SERIOUS CRIME

Podsumowanie projektu SERIOUS CRIME

Data publikacji 18.09.2015

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się (8.05.12) seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Wymiana doświadczeń w zakresie taktyki prowadzenia przez Policję działań wykrywczych mających na celu ujawnianie i zwalczanie poważnej przestępczości kryminalnej – SERIOUS CRIME”.

PROGRAM LEONARDO DA VINCI
PROJEKT
Wymiana doświadczeń w zakresie taktyki prowadzenia przez Policję działań wykrywczych mających na celu ujawnianie i zwalczanie poważnej przestępczości kryminalnej – SERIOUS CRIME

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się (8.05.12) seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Wymiana doświadczeń w zakresie taktyki prowadzenia przez Policję działań wykrywczych mających na celu ujawnianie i zwalczanie poważnej przestępczości kryminalnej – SERIOUS CRIME”, który został dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci.


Partnerem wymiany, w której uczestniczyło 5 policjantów jednostek Policji woj. kujawsko–pomorskiego oraz funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu była Leicesteshire Police Constabulary z Wielkiej Brytanii.

Celem seminarium podsumowującego było przekazanie funkcjonariuszom Policji wiedzy z zakresu: międzynarodowej wymiany informacji poza procesowych, prania pieniędzy i ustalania składników majątkowych, stosowania kontroli operacyjnej, poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz prowadzenia przez Policję działań wykrywczych mających na celu ujawnianie i zwalczanie poważnej przestępczości kryminalnej na bazie doświadczeń Policji angielskiej.

Obserwacja zagranicznych rozwiązań w zakresie ujawniania i zwalczania poważnej przestępczości kryminalnej, wymiana wiedzy na temat nowych metod popełniania przestępstw oraz opracowanie skutecznych sposobów przeciwdziałania temu zjawisku przyczyniła się do podniesienia wiedzy i umiejętności policjantów uczestniczących w wymianie w zakresie możliwości stosowania analizy kryminalnej w prowadzonych sprawach wykrywczych, metod ustalania podmiotów gospodarczych uczestniczących w transferze pieniędzy i obrocie nielegalnymi towarami, z którą to uczestnicy wymiany podzielili się ze swoimi kolegami podczas szkolenia.

W seminarium podsumowującym wzięło udział 60 funkcjonariuszy pionu kryminalnego z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Jagoda Meller
Sekcja Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych
KWP w Bydgoszczy


Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony