Zapobieganie niedostosowaniu społecznemu wśród dzieci i młodzieży - STOPVIOLENCE

Projekt

Data publikacji 18.09.2015
 
WYMIANY
PROGRAM LEONARDO DA VINCI
PROJEKT
Zapobieganie niedostosowaniu
społecznemu wśród dzieci i młodzieży
STOPVIOLENCE
Projekt „Zapobieganie niedostosowaniu społecznemu wśród dzieci i młodzieży – STOPVIOLENCE” Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uzyskał dofinansowanie z Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci.
Celem projektu jest przygotowanie opracowania zawierającego opis wszystkich poznanych u partnerów zagranicznych rozwiązań w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości wśród nieletnich, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań agresywnych.

Projekt zakłada przygotowanie wymiany doświadczeń dla 22 pracowników cywilnych/policjantów reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji: w Bydgoszczy i Wrocławiu, Komendę Główną Policji i Szkołę Policji w Słupsku, w ramach której policjanci będą mieli okazję zapoznać się m.in. z europejskimi rozwiązaniami na rzecz przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich. Wymiana zorganizowana zostanie w trzech krajach Unii Europejskiej: Estonii, Finlandii i Niemczech. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie ośmioosobowe i jedną sześcioosobową grupę, każda uda się do innego kraju. Policję kujawsko – pomorską będą reprezentować funkcjonariusze z następujących jednostek: KWP Bydgoszcz, KMP Bydgoszcz, KMP Toruń, KMP Włocławek, KPP Inowrocław, KPP Nakło nad Notecią, KPP Wąbrzeźno, KP Bydgoszcz- Śródmieście i KP Chełmża.
Pierwsza wymiana odbędzie się w Lääne Police Prefecture w Pärnu w Estonii w dniach 17 – 25 maja 2008 roku, kolejna w Tampere Police Department w Tampere w Finlandii w dniach 06 – 14 września 2008 roku, a ostatnia w Landesamt für Ausbildung, Fortbildung und Personalangelegenheiten der Polizei Nordhein – Westfalen/Bildungszentrum w Neuss w dniach 13 – 21 września 2008 roku.
 
Lääne Police Prefecture w Pärnu w Estonii
Tampere Police Department w Finlandii
Bildungszentrum Neuss w Niemczech

Do oczekiwanych rezultatów projektu należą:
-wymiana informacji i doświadczeń w zakresie doskonalenia zawodowego policjantów,
-wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zwalczania przestępczości nieletnich,
-zwiększenie atrakcyjności szkoleń policjantów poprzez wprowadzenie do metodyki szkoleń nieznanych dotąd praktyk zdobytych za granicą,
-przygotowanie opracowania zawierającego informacje na temat sposobów pracy wybranych państw członkowskich w zakresie przeciwdziałania przestępczości nieletnich, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań agresywnych.
 
 
 
Izabela Adamczak
Zespół ds. Funduszy Europejskich
Komendy Wojewódzkiej Policji
w Bydgoszczy

 

 

 

 

 

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony