Archiwum aktualności do 2015 roku

Policjanci z KWP w Bydgoszczy zostali Mistrzami Polski Pracowników Służb Mundurowych w badmintonie.

Data publikacji 18.09.2015

W sobotę 18 kwietnia br. odbyły się III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Rywalizacja miała miejsce w Nowinach-Sitkówce k/Kielc. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele wojska, policji, żandarmerii, straży pożarnej, granicznej, ochrony kolei, służby leśnej, służby więziennej i służb specjalnych.

W sobotę 18 kwietnia br. odbyły się III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Rywalizacja miała miejsce w Nowinach-Sitkówce k/Kielc. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele wojska, policji, żandarmerii, straży pożarnej, granicznej, ochrony kolei, służby leśnej, służby więziennej i służb specjalnych. Organizatorem turnieju byli Świętokrzyski  Związek Badmintona,  Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny. Jednym ze współorganizatorów była Świętokrzyska Grupa IPA, natomiast patronat honorowy nad rozgrywkami objęła Wiceminister Obrony Narodowej, Beata Oczkowicz.

 

Niespełna 90 zawodników i zawodniczek z całej Polski rywalizowało na 7 kortach w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn, grach podwójnych i mieszanych. Kujawsko – pomorska Grupa IPA była reprezentowana przez 3 zawodników – funkcjonariuszy KWP w Bydgoszczy (Tomasz Bartosz, Robert Michalski, Bartosz Żurek).
W grze podwójnej mężczyzn, w kat. II (zawodnicy w wieku  powyżej 40 lat), Tomasz Bartosz i Robert Michalski wywalczyli I miejsce zdobywając tytuł Mistrzów Polski.
Ponadto w grze indywidualnej w grupie mężczyzn w kat. III (zawodnicy w wieku powyżej 45 lat) Tomasz Bartosz zajął  II miejsce oraz  Robert Michalski, w grze mieszanej w kat. I (zawodnicy w wieku  do 40 lat), grając wspólnie z Anną Rycaj – policjantką KP Warszawa – Bemowo, wywalczył brązowy medal. Dodatkowo Tomasz Bartosz oraz Robert Michalski zostali wyróżnieni, przez  Roberta Literackiego - Prezesa Świętokrzyskiej Grupy IPA, pucharami dla najlepszych zawodników turnieju z IPA.

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony