Archiwum aktualności do 2015 roku

Mistrzostwa IPA w tenisie Stołowym

Data publikacji 18.09.2015

Drużyna „IPA Bydgoszcz” drugi raz z rzędu zwyciężyła w III Otwartych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, które odbyły się w ubiegły weekend w Radomiu. Indywidualnie na najwyższym podium stanął również reprezentant Bydgoszczy Artur Kowal.

Drużyna „IPA Bydgoszcz” drugi raz z rzędu zwyciężyła w III Otwartych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, które odbyły się w ubiegły weekend w Radomiu. Indywidualnie na najwyższym podium stanął również reprezentant Bydgoszczy Artur Kowal. 

W dniach 11- 12 kwietnia 2015 r. w Radomiu odbyły się drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. 

W pierwszy dzień zawodów zostały przeprowadzone rozgrywki drużynowe. Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów z różnych rejonów Polski. Już na rozgrzewce można było zauważyć, że poziom rozgrywek będzie stał na bardzo wysokim poziomie. W myśl zasady „bij mistrza” praktycznie wszystkie zespoły dokonały wzmocnień. W grupie Nasza drużyna spotkała się z zespołami IPA Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. To właśnie straż graniczna przysporzyła naszej drużynie najwięcej 
kłopotów. Wynik 3:0 dla IPA Bydgoszcz nie odzwierciedlał zaciętości pojedynku. Wszystkie mecze stały na wyrównanym i bardzo wysokim poziomie. Już wtedy było wiadomo, że jeszcze raz przyjdzie nam stoczyć pojedynek właśnie z tą drużyną. 
 
W finale IPA Bydgoszczy ponownie zmierzyła się z drużyną IPA Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej z Raciborza. Bydgoszcz w półfinale pokonała zespół IPA Płock 3:0, a Oddział Straży Granicznej 3:1 KWP Kielce. W finale po raz drugi pokonaliśmy Naszych rywali 3:0 tym samym zdobywając drugi raz z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Nasz zespół reprezentowali: Maciej Rakowicz (KPP Świecie), Waldemar Cabański (KMP Toruń), Jacek Lutowski (KPP Świecie), Artur Kowal (KP Bydgoszcz-Szwederowo). 
W rozgrywkach indywidualnych najlepszym okazał się Artur Kowal Kowal, a „brąz” przypadł Maciejowi Rakowiczowi. 

Klasyfikacja drużynowa: 
1. IPA Bydgoszcz 
2. IPA Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu 
3. IPA Płock 
4. KWP Kielce 
5. IPA Radom 
6. IPA Płońsk 
7. KWP Lublin-Lubartów 
8. Straż Pożarna Radom 
9. IPA Łomża 
10. 42 Baza Lotnictwa Szkolnego Radom 
11. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie 
12. Seminarium Duchowne Radom 

Klasyfikacja indywidualna: 
1. Artur Kowal - Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA, 
2. Marcin Raczek - IPA Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, 
3. Maciej Rakowicz - Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA, 
4. Waldemar Cabański - Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA, 

Miejsca 5-6: 
Politkowski Jarosław, Kuźnik Grzegorz 
Miejsca 7-8 
Piętoń Robert, Rylski Grzegorz 
Miejsca 9-12 
Lutowski Jacek, Wróbel Bogumił, Gaik Zbigniew, Karpiński Michał, 
Miejsca 13-16 
Hofman Jarosław, Sajnóg Tomasz, Mróz Wojciech, Okoń Przemysław, 
Miejsca 17-24 
Kosieliński Krzysztof, Walo Katarzyna, Głażewski Robert, Głowacki Mariusz, Guziński Mirosław, Mielczarek Marcin, Imela Piotr, Zachłowski Mariusz, 
 
Niniejsza wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla jej adresata i może zawierać treści chronione przepisami prawa. Wgląd w treść wiadomości otrzymanej omyłkowo, dalsze jej przekazywanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju wykorzystanie, bądź podjęcie jakichkolwiek działań w oparciu o zawarte w niej informacje przez osobę lub podmiot nie będący adresatem, jest niedozwolone. Jeśli nie są Państwo adresatem tej wiadomości, prosimy o pilną informację zwrotną o otrzymaniu wiadomości przez pomyłkę oraz usunięcie jej z komputera. Z góry dziękujemy za Państwa pomoc.

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony