Archiwum aktualności do 2015 roku

Wiosenny start biegaczy z KBM IPA w 10. Półmaratonie Warszawskim.

Data publikacji 18.09.2015

W niedzielę 29 marca br. przy pięknej, słonecznej pogodzie i bardzo wiosennej temperaturze powietrza, odbył się jubileuszowy 10. Półmaraton Warszawski. Ta piękna, dobrze zorganizowana impreza sportowa przyciągnęła w tym roku do Stolicy prawie 13 000 zawodników...

W niedzielę 29 marca br. przy pięknej, słonecznej pogodzie i bardzo wiosennej temperaturze powietrza, odbył się jubileuszowy 10. Półmaraton Warszawski. Ta piękna, dobrze zorganizowana impreza sportowa przyciągnęła w tym roku do Stolicy prawie 13 000 zawodników z całej Europy, a z perspektywy podium można zaryzykować stwierdzenie, że z całego świata. Linię startu przekroczyło aż 12 996 zawodników, z czego na mecie zameldowało się 12 958 biegaczy. 
Tak więc w Warszawie nie mogło zabraknąć również naszych zawodników, reprezentujących Koła Biegów Maratońskich IPA i jednocześnie kujawsko-pomorską Policję. W tegorocznej edycji Półmaratonu Warszawskiego wystartowało pięciu naszych biegaczy, tj. Sławomir Sławkowski, Dariusz Jakóbczuk, Robert Pawlak, Sławomir Cejko i Jarosław Sadowski. Wszyscy, za wyjątkiem Sławka Cejko (kat. M30), rywalizowali w kategorii wiekowej M40, w której zarejestrowało się 2 732 zawodników. 
 

Fot. Ekipa Kujawsko-Pomorskiej IPA przed startem w 10. Półmaratonie Warszawskim, od lewej Sławek Sławkowski, Jarek Sadowski, Robert Pawlak i Darek Jakóbczuk /brakuje jedynie Sławka Cejko/; (Źródło: ze zbiorów D. Jakóbczuka)

Start zawodów, w związku ze zmianą trasy tegorocznego półmaratonu, usytuowano przy ulicy Królewskiej, nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza, meta natomiast znajdowała się na placu Teatralnym, przy ulicy Moliera.

   
Fot. Początkowe metry rywalizacji biegaczy w 10. Półmaratonie Warszawskim - dzięki estetycznym, „ujednoliconym” strojom startowym naszych biegaczy daje się odszukać nawet w tłumie; 
/Źródło: Internet, Maratony Polskie.pl/

Wszystkie stopnie podium 10. Półmaratonu Warszawskiego wraz z miejscami od 4 do 6, padły w tym roku łupem zawodników kenijskich. Zwycięzcą biegu został Limo Kiprop uzyskując czas 1 godziny i 52 sek., drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio jego rodacy, John Lotiang i Boniface Kongin. Najszybszym Polakiem był Adam Nowicki (M20), który w klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce z czasem 1 godzina i 4 min. Najlepszy zawodnik w kategorii wiekowej M40, uzyskał w Warszawie czas 1 godzina i 9 minut zajmując w ogólnej klasyfikacji 13 miejsce, zaś pierwszy biegacz w kategorii wiekowej M30 uplasował się na miejscu 16 z czasem gorszym o 34 sekundy. 
Nasi biegacze dystans półmaratonu, czyli 21 kilometrów i 97 metrów pokonywali odpowiednio w czasie: 1 godziny i 34 min. – Sławek Sławkowski; 1 godziny i 37 min. – Jarek Sadowski; 1 godziny i 38 min. – Darek Jakóbczuk; 1 godziny i 40 min. – Robert Pawlak oraz 2 godzin i 12 min. – Sławek Cejko. 
Znakomite warunki pogodowe, szybka i łatwa trasa biegu skłaniały do szybkiego biegania i walki o rekordy życiowe. Taki wynik stał się m.in. udziałem Darka Jakóbczuka, który poprawił swój zeszłoroczny rekord życiowy w półmaratonie o prawie 5 minut.

   
Fot. Na trasie biegu mogliśmy podziwiać obiekty historyczne, m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki czy przykłady architektury współczesnej np. budynek Sądu Najwyższego.
Cała nasza piątka od lewej w kolejności meldowania się na mecie; /Źródło: Internet/

Jak co roku w ramach półmaratonu warszawskiego biegacze rywalizowali również w kilku klasyfikacjach branżowych, w tym w klasyfikacji służb mundurowych, do której zgłosiło się 544 zawodników, reprezentujących wszystkie formacje mundurowe w kraju. 
O sile i jakości biegaczy rywalizujących w klasyfikacji służb mundurowych świadczy bezspornie fakt, iż jej zwycięzca – Adam Nowicki /MKL Szczecin/, to jednocześnie najlepszy polski zawodnik w klasyfikacji generalnej - 7 miejsce „open”, zaś drugi u nas – Szymon Kulka /4Flex Sport Team/ zameldował się na mecie, jako trzeci Polak i 9 w „generalce”. Cała czołowa czwórka to młodzi zawodnicy biegający w kategorii wiekowej M20. Nasza piątka, jak na amatorów, plasowała się na bardzo dobrych miejscach w drugiej setce biegaczy, którą „otwierał” Sławek kończąc bieg na miejscu 105, Jarek zajął miejsce 141, Darek 143, Robert 176, stawkę naszych zamykał Sławek lokując się na miejscu 500.

Wyniki uzyskane przez naszych biegaczy w inaugurującym sezon biegu dobrze rokują w perspektywie przyszłych startów, a kolejna impreza biegowa już niedługo, 19 kwietnia startujemy w Maratonie Krakowskim.

   
Fot. Tuż przed linia mety, od lewej (w niebieskich koszulkach): Jarek, Sławek i Darek;
/Źródło: Internet/

Opracował:
Jarek Sadowski

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony