Archiwum aktualności do 2015 roku

II Otwarte Mistrzostwa Polski Tenisa Stołowego

Data publikacji 18.09.2015

Drużyna „IPA Bydgoszcz” zwyciężyła w II Otwartych Mistrzostwach Polski Tenisa Stołowego, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Indywidualnym Mistrzem Polski został Maciej Rakowicz z „IPA Bydgoszcz”.

Drużyna „IPA Bydgoszcz” zwyciężyła w II Otwartych Mistrzostwach Polski Tenisa Stołowego,  które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Indywidualnym Mistrzem Polski został Maciej Rakowicz z „IPA Bydgoszcz”. W dniach 29-30 marca 2014r., w Radomiu, odbyły się drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Polski Tenisa Stołowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

W zawodach drużynowych wystąpiło 13 zespołów reprezentujący różne regiony IPA z całej Polski. Do pojedynku stanęła też łączona drużyna składająca się z przedstawicieli IPA  Łotwa i Ukraina. Team „IPA Bydgoszcz” wystąpił w składzie Maciej Rakowicz (KPP Świecie), Jacek Lutowski (KPP Świecie), Waldemar Cabański (KMP Toruń).

Nasza drużyna, bez porażki w grupie, spotkała się w ćwierćfinale z reprezentacją Straży Pożarnej z Radomia, wygrywając cały pojedynek 3:0. W półfinale IPA Bydgoszcz pokonała drużynę IPA Przemyśl awansując do finału rozgrywek.  W finale drużynowym Mistrzostw Polski, zespół „Bazy Lotnictwa Szkolnego Radom” musiał uznać wyższość naszych przedstawicieli, przegrywając całe spotkanie 0:3.

W turnieju indywidualnym „złoto” przypadło Maciejowi Rakowiczowi, a „srebro” Waldemarowi Cabańskiemu z IPA Bydgoszcz. Cały turniej utrzymywał się na bardzo wysokim poziomie, a świadczyć może o tym fakt, że zwycięzcy turnieju drużynowego pokonali w meczu pokazowym, zespół „IKTS Broń Radom” grający na co dzień w II lidze tenisa stołowego.

Opracował:  Maciej Rakowicz