Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Szkolimy dzielnicowych

Data publikacji 06.12.2019

Dzielnicowi woj. kujawsko–pomorskiego w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” uczestniczyli w szkoleniu z zakresu wzmacniania kompetencji zawodowych. Warsztaty, które zorganizowali policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy odbyły si,e w dwóch terminach 2 i 6 grudnia. Łącznie uczestniczyło w nich blisko 100 dzielnicowych.

Dzisiaj (6.12.19) i w miniony poniedziałek (2.12.19) Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy zorganizował szkolenie dzielnicowych z zakresu wzmacniania kompetencji zawodowych. Szkolenie zrealizowane zostało w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Inicjatywa ta była skierowana do funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na stanowisku dzielnicowego – policjanta pierwszego kontaktu.

Przedsięwzięcie to było realizowane przy współudziale Sekcji Psychologów, Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Szkolenie podzielono na poszczególne panele tematyczne obejmujące codzienną służbę dzielnicowych. Komunikacja społeczna „Jak mówić, by słuchali? Jak słuchać, by wiedzieć?” przedstawiła nadkom. Joanna Michalska z Sekcji Psychologów KWP w Bydgoszczy, „Profilaktyka HIV AIDS” omówiły Hanna Bielawska, Krystyna Nowak z WSSE w Bydgoszczy, procedurę „Niebieskiej karty” przybliżyła kom. Monika Hermann Wojewódzki Koordynator Procedury Niebieskiej Karty z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy, natomiast zmiany Zarządzenia nr 5 KGP, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, Profilaktykę Społeczną dzielnicowych - nadkom. Arkadiusz Szkodziński Wojewódzki Koordynator Dzielnicowych z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy.

Było to kolejne przedsięwzięcie dla tej grupy zawodowej, dzięki któremu policjant pierwszego kontaktu za jakiego uznawany jest powszechnie przez społeczeństwo dzielnicowy, mógł wzbogacić swój warsztat zawodowy. 

Autor: podkom. Marcin Górak
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • policjantka przemawia do uczestników szkolenia
  • policjantka przemawia do uczestników szkolenia
  • kobieta przemawia do policjantów
  • policjantka przemawia do uczestników szkolenia
  • policjantka przemawia do uczestników szkolenia
  • policjant przemawia do uczestników szkolenia
Powrót na górę strony