Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Efekty wspólnych działań nakielskiej „drogówki” i ITD na DK 10

Data publikacji 30.03.2022

Wysokich kar finansowych spodziewać się muszą przewoźnicy, których niesprawne i przeładowane ciężarówki ruszyły w trasę. Nieprawidłowości ujawnił policjant nakielskiej „drogówki” z Inspektorem Transportu Drogowego.

Jeden z policjantów nakielskiej „drogówki”, z racji na odpowiednie przygotowanie merytoryczne, często pełni służbę wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane są na kontrole aut ciężarowych pod kątem przestrzegania przez kierowców, a także właścicieli firm transportowych, obowiązków wynikających z ustawy o transporcie drogowym.
Kontrole te przynoszą wymierne efekty. Tylko w ostatnich dniach, podczas jednej wspólnej służb, funkcjonariusze ujawnili dwie ciężarówki z usterkami, które miały bardzo znaczący wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Przy jednym z kontrolowanych zespołów pojazdów, ujawniono pęknięte tarcze hamulcowe. W drugim przypadku znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych. Od obu aut zatrzymano dowody rejestracyjne, a kierowcom zakazano dalszej jazdy.
W trzecim przypadku sprawdzana ciężarówka przewożąca żwir, była aż o 15 ton przeładowana. Jej kierowcę funkcjonariusze ukarali mandatem w wysokości 3000 złotych.
Kar finansowych spodziewać się muszą właściciele firm, których auta skontrolowano. Wobec wszystkich czynności administracyjne prowadzić będzie Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony