Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Przewodnicy policyjnych psów szkolili się w ratowaniu życia

W KWP w Bydgoszczy odbyło się szkolenie dla grupy około 50 przewodników psów służbowych Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego. Podczas warsztatów uczestnicy ćwiczyli symulowane sytuacje nagłego zagrożenia zdrowotnego, mogące wystąpić podczas pełnionej służby.

W KWP w Bydgoszczy odbyło się szkolenie dla grupy około 50 przewodników psów służbowych Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego. Podczas warsztatów uczestnicy ćwiczyli symulowane sytuacje nagłego zagrożenia zdrowotnego, mogące wystąpić podczas pełnionej służby. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego symulatora przeznaczonego do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej funkcjonariusze mogli się przekonać o poziomie własnych umiejętności w tym zakresie.

Zajęcia praktyczne polegały na przeprowadzeniu scenariusza symulacyjnego przez doświadczonych instruktorów będących jednocześnie adeptami Polskiego Instytutu Symulacji Medycznej POLSIM. Wszystkie inscenizacje były nagrywane, by później dokładnie omówić ich przebieg, co w fachowym języku określane jest mianem debriefingu.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody nauczania, jaką jest symulacja medyczna wykorzystywana głównie w nauczaniu kadr medycznych, funkcjonariusze mieli okazję do obserwacji własnych reakcji na sytuację zagrożenia życia, która może wystąpić w rzeczywistości oraz do dokładnej jej analizy.

Tak zorganizowane spotkanie było także płaszczyzną do wymiany informacji na temat efektywności prowadzonych szkoleń w odniesieniu do tradycyjnych metod nauczania.

 

 

Autor: asp. szt. Dawid Ludkowski
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • szkolenie #1
  • szkolenie #2
  • szkolenie #3
Powrót na górę strony