Archiwum aktualności za 2013 rok

Inauguracja II edycji „Sztuki Wyboru”

Data publikacji 18.09.2015

W piątek (10.05.2013r.) odbyła się inauguracja II edycji programu profilaktycznego pn. „Sztuka Wyboru” stworzonego przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Fundacją TUMULT- organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego PLUS CAMERIMAGE.

W piątek (10.05.2013r.) odbyła się inauguracja II edycji programu profilaktycznego pn. „Sztuka Wyboru” stworzonego przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Fundacją TUMULT- organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego PLUS CAMERIMAGE.

„Sztuka wyboru” to innowacyjny projekt, który ma zaangażować młodzież do rozwijania swoich pasji. W ramach II edycji „Kręcę filmy, nie zadymy” zaprosiliśmy do udziału w konkursie filmowym i graficznym uczniów w kategorii wiekowej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa kujawsko-pomorskiego (szkoły, placówki pozaszkolne prowadzące zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze).

Spotkanie otwierające warsztaty, które odbyło się w w piątek o godz. 16:00 w Pałacu Młodzieży, który dla tego projektu nieodpłatnie udostępnił salę kinową i sale dydaktyczne. Przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez wsparcia finansowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który przekazał na ten cel kwotę 70.000 złotych.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Tumult i p. Marka Żydowicza, projekt ten uzyskał honorowy patronat Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów.

W pierwszej edycji trzydniowych warsztatów wzięło udział 48 uczestników, którzy w pierwszym dniu obejrzeli film pt. „Nasza Klasa” estońskiego reżysera Illmara Raaga, którego tematyka łączy się z hasłem przewodnim tegorocznej edycji programu „Kręcę filmy, nie zadymy”. Po projekcji odbyła się żywiołowa dyskusja na temat problemów współczesnej młodzieży, przy udziale uczniów, ich opiekunów oraz psychologa.

Pozostałe dni warsztatów to zajęcia praktyczne i teoretyczne wskazówki fachowców, które ułatwią stworzenie projektów filmowych uczestnikom konkursu.

W gronie ekspertów byli:
  • dr Piotr Wojtowicz - operator, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej, autor zdjęć do m.in. takich filmów jak: Ekstradycja, Sztos, Różyczka, Prymas Tysiąclecia oraz seriali m.in. Czas Honoru, Kryminalni, Rezydencja itd.
  • Leszek Ciechoński- reżyser, autor reportaży do "Ekspresu Reporterów"
  • Elżbieta Brzozowska i Krystyna Karpińska z Centrum Edukacji Nauczycieli
  • Tomasz Mączka- montażysta
  • Michał Zieliński - operator
  • Marceli Gawyrś - operator
  • Krzysztof Nowicki- dokumentalista, felietonista
  • Feliks Novikov - opertator

kom. Monika Chlebicz
KWP w Bydgoszczy
Rzecznik Prasowy

Autor:
Publikacja:

Powrót na górę strony