BAner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów       

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci odwiedzili kamieńskie przedszkolaki, by poczytać im bajki i opowiedzieć o bezpiecznych feriach

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - tym cytatem autorstwa Wisławy Szymborskiej podziękowały kamieńskie przedszkolaki policjantom za ich edukacyjną wizytę. Miło było patrzeć na te wsłuchane w czytane bajki małe twarzyczki ,,Słoneczek”. Nie obyło się również, bez kilku słów o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii.

Wczoraj (23.01.10) policjantka z komendy powiatowej w Sępólnie Krajeńskim asp. Małgorzata Warsińska wspólnie z kamieńskim dzielnicowym asp. Dariuszem Warnke spotkali się z grupą "Słoneczek” z kamieńskiego przedszkola. Nazwa grupy idealnie pasuje do osobowości przedszkolaków. Było miło, ciepło i radośnie.

Pani Małgosia przeczytała dzieciom opowiadania o przygodach znanej maluchom ,,Kici Koci”, czyli rezolutnej kotki, która każdego dnia poznając świat, przeżywa duże i małe przygody. Tym razem, w czytanym opowiadaniu tytułowa bohaterka zostaje ,,policjantką”. Dzięki tej historyjce mali słuchacze bliżej poznali zawód, jaki wykonują obecni gości. Dodatkowo mieli okazję tak, jak "Kicia Kocia” zobaczyć z bliska "prawdziwą policyjną czapkę”, "prawdziwe policyjne kajdanki” oraz "prawdziwą policyjna pałkę”. Przedszkolaki z ogromny zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, dlatego policjantka przeczytała jeszcze jedno o przygodach kotki, tym razem w kosmosie.

Entuzjazm dzieci, słuchających bajek, dał mundurowym "zielone światło" do rozmowy o zasadach  bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii. Funkcjonariusze mówili m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o bezpiecznych zabawach na świeżym powietrzu oraz jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. A co najważniejsze, mali uczniowie doskonale wiedzieli do czego służy numer alarmowy "112”.

Na zakończenie maluchy wręczyły gościom podziękowania oraz piękne kwiatki wykonane ręcznie. Policyjna wizyta została uwieczniona na wspólnym zdjęciu.

Jako policjanci wierzymy, że spotkania z dziećmi w takich okolicznościach pokazują służbę z najlepszej strony i policjanta jako przyjaciela i osoby godnej zaufania, na którą zawsze można liczyć w trudnej sytuacji.

 

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

  • Wspólne zdjecie z przedszkolakami
  • Policjantka czyta bajkę
  • Policjantka czyta bajkę
  • Przedszkolaka Szymona bardzo interesowała praca policjanta
  • Policjantka pokazuje przedszkolakom tarcze policyjną do zatrzymywania pojazdów  tzw.,lizaka"
  • Przedszkolak w czapce policjanta

Polecane filmy