Z taką wiedzą ferie będą bezpieczniejsze - Kręci mnie bezpieczeństwo - Policja Kujawsko-Pomorska

BAner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów       

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Z taką wiedzą ferie będą bezpieczniejsze

Ferie zimowe już niebawem, zatem dzieci będą więcej czasu spędzać w domu i na świeżym powietrzu. Czy wiedzą jak się zachować na drodze i w sytuacjach zagrożenia? Ich przygotowanie sprawdzali i uzupełniali przedstawiciele policji, którzy wczoraj udali się z wizytą do Zespołu Szkół nr 8.

Choć do ferii pozostało jeszcze kilka dni, uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Willowej mieli okazję wczoraj (21.01.2020) od rana porozmawiać o nich z przedstawicielami włocławskiej policji.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi o prawidłowym sposobie przechodzenia przez jezdnię, właściwych zasadach poruszania się po drogach i w ich pobliżu. Okazało się, że większość doskonale zna te przepisy i stosuje je na co dzień. Dzieci chętnie dzieliły się także wiedzą z zakresu numerów alarmowych i ich zastosowaniem.

Ważnym elementem spotkania była także dyskusja o sposobach spędzania wolnego czasu i właściwych reakcjach na zagrożenia, jakie mogą pojawiać się np. w domu czy na podwórku. Policjanci zachęcali dzieci do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i wskazywali na konieczność zachowania zdrowego rozsądku podczas zabaw.

Funkcjonariusze wyjaśnili także maluchom czym są elementy odblaskowe i jak wpływają na naszą widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Namawiali ich do korzystania z odblasków także podczas poruszania się po mieście. Uzupełnieniem tego zagadnienia były pakiety przygotowane przez firmę „Polskie przetwory”, które zawierały kamizelki odblaskowe dla uczniów.

Dzieci chętnie słuchały policjantów i obiecały wzorowo zachowywać się podczas ferii.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

  • Mundurowi na spotkaniu z dziećmi przed zbliżającymi się feriami
  • Mundurowi na spotkaniu z dziećmi przed zbliżającymi się feriami
  • Mundurowi na spotkaniu z dziećmi przed zbliżającymi się feriami

Polecane filmy