Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, czyli o bezpieczeństwie podczas wakacji

W miniony piątek (23.07.2021) sierż. sztab. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście, pomimo upływu wakacyjnego czasu beztroski, po raz kolejny spotkała się z półkolonistami. Tym razem odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy i rozmawiała z najmłodszymi o bezpiecznym wypoczynku podczas trwających wakacji.

Z uwagi na piękną pogodę i popularność wypoczynku nad wodą, policjantka wybrała jako priorytet zagadnienia dotyczące właśnie tej formy spędzania wolnego czasu. Młodzi ludzie chętnie wymieniali się wiedzą, kreując i utrwalając właściwą postawę oraz algorytmy zachowań w sytuacjach niebezpiecznych. Przede wszystkim utrwalili wiedzę pozwalającą uniknąć zagrożenia, bo choć kręci nas bezpieczeństwo nad wodą, to pamiętać należy, że woda to żywioł wobec, którego należy okazać szczególną pokorę.

Półkoloniści z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek na temat zachowania w kontakcie z nieznajomym oraz ukrytych zagrożeniach w zaciszu naszych domów, takich jak instalacja elektryczna, gazowa czy wodna.

Wszystkim życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji!

Autor: sierż. sztab. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • ulotki o bezpiecznym wypoczynku nad wodą leżą na stole
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • policjantka pokazuje dzieciom czerwoną flagę
  • policjantka pokazuje dzieciom jak ubrany jest ratownik
  • policjantka pokazuje dzieciom jak wygląda ratownik

Polecane filmy

Powrót na górę strony