Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Nakielscy policjanci odwiedzili krakowskich skautów

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i przewodnicy służbowych psów z nakielskiej komendy gościli wczoraj na terenie leśnictwa Nadkanale, gdzie na obozie wypoczywają skauci z krakowskiego hufca. Mundurowa rozmawiała z młodzieżą na temat różnego rodzaju zagrożeń, a przewodnicy opowiadali o swojej pracy.

Na terenie leśnictwa Nadkanale, w gminie Szubin, hufiec z Krakowa zorganizował obóz dla skautów. Jego uczestnikami jest młodzież w wieku 12-17 lat. Wczoraj (28.07.21) na terenie obozowiska gościła mł. asp. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką oraz przewodnicy służbowych czworonogów, asp. szt. Łukasz Król i asp. Rafał Stasiak.

Policjantka rozmawiała z młodzieżą o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Wiele uwagi poświeciła odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa i demoralizację, jednocześnie zwracała uwagę na zachowania, które o tej demoralizacji świadczą. Nie zabrakło też przypomnienia, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach oraz na górskich szlakach.   

W spotkaniu udział wzięli również przewodnicy psów służbowych ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi, którzy przybliżyli na czym polega ich codzienna służba.

Spotkanie z mundurowymi było również okazją, by sprawdzić, jak działają tzw. alkogogle, a chętnych do pokonania w nich toru przeszkód, nie brakowało.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st. sierż. Szymon Tworowski

 • policjanci stoją przy radiowozie i opowiadają o swojej pracy, skauci siedzą na trawie
  #1
 • skaut pod nadzorem policjantów pokonuje w alkogoglach tor przeszkód
  #2
 • skauci stoją przy aucie przewodników psów, a ci opowiadają im o swojej pracy
  #3
 • policjanci prowadzą zajęcie profilaktyczne dla siedzących przed nimi skautów
  #4
 • skaut wita się z policjantem
  #5
 • skauci oglądają psy służbowe będące w radiowozie
  #6

Polecane filmy

Powrót na górę strony