Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Przedszkolaki w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 28.04.2017

W Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie gościła liczna grupa przedszkolaków. Najpierw dzieci zwiedzały jednostkę, a potem wzięły udział w konkursie dotyczącym zasad ruchu drogowego, przygotowanym dla nich przez policjanta "drogówki". Cała wizyta odbyła się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Grupa dzieci z Publicznego Przedszkola w Skępem i Ewy Szelburg-Zarembiny gościła wczoraj (27.04.17) w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Najpierw funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat zawodu policjanta. Potem, podczas zwiedzania komendy, przedszkolaki mogły przyjrzeć się bliżej pracy poszczególnych funkcjonariuszy.

Nie udało się ustalić, co było największą atrakcją. Czy możliwość odwzorowania na kartce swoich linii papilarnych? Czy wizyta w „niebieskim pokoju” pełnym zabawek? Czy może sprawdzanie prawidłowości wygłuszenia strzelnicy policyjnej za pomocą siły własnego głosu? Była także wizyta na sali odpraw, na dyżurce, gdzie akurat można było usłyszeć fragment rozmowy pomiędzy policjantami i „mini trening strzelecki”.

Na koniec wizyty, na sali konferencyjnej, odbył się przygotowany przez specjalistę ruchu drogowego konkurs wiedzy. Dzieci z łatwością odgadywały rymowane zagadki i wykazały się przy tym niezłym refleksem. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy mali goście wyszli z komendy wyposażeni w odblaskowe, uśmiechnięte słoneczka.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy

Powrót na górę strony