Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Wakacje za miesiąc, ale policjanci, strażacy i WOPR-owcy już edukują, bo "kręci ich bezpieczeństwo"

Trwa cykl spotkań przedwakacyjnych w szkołach. O tym, co warto wiedzieć i jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w czasie letniego wypoczynku opowiadają dzieciom policjanci, strażacy i WOPR-owcy, którzy jednoczą siły, bo "Kręci ich bezpieczeństwo", zwłaszcza innych.

Wczoraj (25.05.17), dwa spotkania edukacyjno-profilaktyczne odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem, pow. lipnowski. Najpierw, policjanci i WOPR-owcy spotkali się z uczniami szkoły, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas wycieczek i wyjazdów oraz podczas prac polowych w gospodarstwach. Policjanci mówili także o tym, jakie środki ostrożności należy zachować podczas nawiązywania nowych znajomości, szczególnie internetowych, aby nie paść ofiarą przestępców. Nie omieszkali także omówić problemu dopalaczy i innych środków narkotycznych oraz ich zgubnego wpływu na organizm.

WOPR-owcy opowiadali, jakie środki ostrożności należy zachować podczas letnich kąpieli. Przypomnieli zasady zachowania się nad wodą, opowiadali o tym, jak samemu chronić się przed niebezpieczeństwem i jak przeprowadzić resuscytację, gdy dojdzie do zatrzymania oddechu.

W drugim spotkaniu uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola w Wielgiem i Publicznego Punktu Przedszkolnego w Wielgiem. W kolejnym, przeprowadzonym ze strażakami, podobna akcja poszerzona o ewakuację szkoły i omówienie zagrożenia pożarowego podczas wakacji odbyła się w Zespole Szkół w Wichowie, a dzisiaj (26.05.17) także w Szkole Podstawowej w Maliszewie.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy

Powrót na górę strony