Baner Kręci mnie bezpieczeństwo z logotypem programu - koło rowerowe oraz z logotypami patronatów i partnerów        

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rajd rowerowy na orientację w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Data publikacji 11.07.2017

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu, wraz z instytucjami samorządowymi, w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo", zorganizowali rajd rowerowy na orientację. Trasa wycieczki przebiegała tak, aby można było podziwiać krajobrazy Borów Tucholskich, naturalnych łąk oraz malowniczo położonych małych miejscowości powiatu świeckiego.

Świeccy policjanci wraz z Urzędem Gminy w Jeżewie, Nadleśnictwem „Dąbrowa”, Gminną Biblioteką Publiczną oraz firmą Latris zorganizowali w Jeżewie rajd rowerowy na orientację w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Kampania ta promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, a także uświadamia, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od znajomości przepisów ruchu drogowego. Ideą akcji jest także zaznajomienie młodych ludzi z zagrożeniami, które mogą spotkać na drodze.

Organizatorzy rajdu przygotowali jedną trasę dla wszystkich uczestników rajdu, dostosowaną do ich potrzeb i możliwości. Przebiegała ona tak, aby rowerzyści mogli podziwiać krajobrazy Borów Tucholskich, naturalnych łąk oraz malowniczo położonych małych miejscowości powiatu świeckiego. Ponadto, podczas jazdy, musieli odnaleźć, po czym rozwiązać zadania przygotowane i rozmieszczone przez organizatorów w różnych miejscach.

Wszyscy zawodnicy okazali się zwycięzcami spotkania. Najmłodsi otrzymali książeczki o bezpieczeństwie, a ich rodzice przewodniki po lesie. Była też okazja by sprawdzić stan techniczny i oznakować swoje rowery. Uczestnicy nie kryli zmartwienia, że ten dzień minął tak szybko, ale odchodzili z uśmiechami, medalami, „górą” dobrych wspomnień i odblaskowymi upominkami.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy

Powrót na górę strony