Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkoły w Dziewierzewie

Data publikacji 11.02.2022

Wiele różnych tematów związanych z bezpieczeństwem, omówili podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie policjanci. Zajęcia prowadzili nakielscy mundurowi oraz dzielnicowy z Kcyni.

Wczoraj (10.02.22) przedszkolaki i uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie uczestniczyli w pogadankach profilaktycznych przeprowadzonych przez nakielskie policjantki i dzielnicowego z Kcyni.

Dzieci rozmawiały z mundurowymi między innymi na temat przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali znaczenie znaków drogowych, informowali, jak na drodze powinien zachowywać się pieszy, a także zwracali uwagę na konieczność noszenia na odzieży elementów odblaskowych.
Funkcjonariusze omówili również zasady zachowania w sytuacjach, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą oferującą na przykład podwiezienie do domu. A najmłodsi dowiedzieli się też, jak zachować się podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć oznakowany radiowóz i sprawdzić jego wyposażenie, czym byli bardzo zainteresowani.

Na zakończenie pogadanek słuchacze otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony