Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

„ Zwolnij – ktoś na Ciebie czeka” – walentynkowa akcja prewencyjna

Data publikacji 15.02.2022

Z okazji Walentynek lipnowscy policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zorganizowali akcję pod nazwą „ Zwolnij – ktoś na Ciebie czeka”. W promowaniu bezpiecznych zachowań na drodze policjantom pomogły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie, wręczając kierowcom zrobione własnoręcznie serduszka.

Walentynki to doskonała okazja, aby przypomnieć kierowcom o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Święto to kojarzy się z miłością i właśnie z miłości do naszych bliskich powinniśmy pamiętać o zachowaniu ostrożności na drogach, aby zawsze bezpiecznie do nich wracać.

Policjanci, apelując o ostrożne i rozważne poruszanie się po drogach, rozdawali kierowcom ulotki profilaktyczne Kampanii Społecznej „Czy to Cię tłumaczy?”, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie, dołączając życzenia bezpiecznego powrotu do domu, wręczały kierującym pojazdami niezwykły prezent. Wykonane własnoręcznie walentynki w postaci serc, wywoływały natychmiastowy uśmiech obdarowanych uczestników ruchu.

W ramach akcji policjanci przypominali, że należy przestrzegać limitów prędkości. Kierujący powinni pamiętać również o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo wchodzącego na nie.

Żadne przepisy nie dadzą jednak gwarancji bezpieczeństwa, jeśli sami nie zechcemy o nie zadbać. Nie tylko przy okazji walentynek pomyślmy więc ciepło o innych uczestnikach ruchu i zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo.

Autor:
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony