Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Lekcja bezpieczeństwa dla przedszkolaków z Występu

Data publikacji 21.02.2022

O bardzo wielu ważnych kwestiach rozmawiały w piątek nakielskie policjantki z przedszkolakami w Występie. Dla maluchów z pewnością była to lekcja, którą zapamiętają na długo.

Dzieci od najmłodszych lat powinny znać podstawowe zasady bezpieczeństwa, wiedzieć, jak zachowywać się na drodze i podczas zabawy, a także jak i kiedy wezwać na pomoc odpowiednią służbę ratunkową. Najważniejsze informacje w tym zakresie przekazują im rodzice i kadra pedagogiczna placówek oświatowych, a w wychowanie najmłodszych włączają się również policjanci, którzy w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej systematycznie składają wizyty w szkołach i przedszkolach, gdzie prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Jedno z tego typu spotkań mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk z z nakielskiej komendy przeprowadziły w miniony piątek (18.02.22) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Występie. Policyjną profilaktyką objęto przedszkolaki, którym przedstawiono najważniejsze zasady ruchu drogowego i przypomniano o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z tras w sposób niewłaściwy. Dzieci dowiedziały się również, jaki numer należy wybrać w sytuacji, kiedy potrzebna jest pomoc poszczególnych służb ratunkowych. Jednocześnie mundurowe przestrzegały przed wykonywaniem połączeń na numery alarmowe bez potrzeby, czy w ramach zabawy.

Aktywność maluchów podczas spotkania policjantki nagrodziły i przedszkolaki otrzymały odblaskowe opaski i kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

Powrót na górę strony